ClubContabilitate.ro Q&A

"vanzare apartamente proprietate firma "

O firmă aflată n faliment doreşte să vndă prin licitaţie, n anul 2017, 5 apartamente aflate n proprietatea sa, construite n anul 1997.
Preţul de vnzare va include sau nu TVA ?
Vă mulţumesc.

Adaugata in
  • TVA
  • Vnzare imobilizări corporale

Radu Oica
 User  Radu Oica a intrebat la 13 Feb. 2017

 

1 raspuns

Te ajuta acest raspuns? Voteaza aici! Apreciez acest raspuns [0] Nemultumit de acest raspuns [0]
Adrian Condurache
 Consultant Adrian Condurache a raspuns la intrebare la 13 Feb. 2017
Vanzarea apartamentelor beneficiaza de regimul de scutire a taxei cf. Art. 292, alin. 2, lit. f , fiind cu o vechime mai mare de 3 ani.



Alte intrebari despre TVA

Email RSS Facebook Comunica experienta
ClubContabilitate.ro
Sectiuni
  • ANAF si MFP
  • Codul de procedura fiscala
  • Codul fiscal
  • Declaratii si Formulare
  • Legea Contabilitatii
  • Monografii contabile
  • Studii de caz
  • TVA
Video club

X