Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

Logheaza-te utilizand retelele de socializare Login Facebook
Recuperare parola
ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

Declaratia 091si declaraia 390

Buna ziua,



O firma neplatotoare de TVA , trebuie sa depuna declaratia 091 si implicit 390 daca , serviciul pe care il primeste nu este supus TVA-ului in Polonia, in conformitate cu art. 28b din \\\"Legea privind taxa pe bunuri si servicii\\\" din11.03.2004.



Multumesc !!

1 raspuns


la 19 Ian. 2018
Pentru a nu se inregistra, operatiunile intracomunitare derulate de entitatea juridica in anul respectiv nu trebuie sa depaseasca 10000 euro. Daca partenerul intracomunitar este sau nu inregistrat ca platitor de tva nu este relevant decat pentru modul de aplicare al taxei.
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Expertii nostri

Contabil Alexandra Preutescu
Specialist in solutionarea problemelor ridicate de TVA, taxe si impozite.
contabil sef Violeta Georgescu
Are raspunsuri la orice intrebare legata de formulare, declaratii, impozite si mai ales gaseste...