Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

Logheaza-te utilizand retelele de socializare Login Facebook
Recuperare parola
ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

CHELTUIELI PROTOCOL

Buna ziua,

1.In cazul unei asociatii avand in vedere ca nu are venituri impozabile cota de 2% pentru cheltuieli de protocol se aplica?
2. Tot in cazul unei asociatii pentru o cheltuiala de transport si cazare delegatie se poate inregistra cheltuiala pe protocol ?
Adaugata in   Codul fiscal

1 raspuns


la 21 Nov. 2011
1. cheltuielile de protocol ??n limita unei cote de 2% aplicatÄ? asupra diferen??ei rezultate dintre totalul veniturilor impozabile ??i totalul cheltuielilor aferente veniturilor impozabile, altele dec??t cheltuielile de protocol ??i cheltuielile cu impozitul pe profit; art.21 Cod fiscal 2. Nu. Cheltuiala cu deplasari - intocmiti decont de cheltuieli.
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!